SGHK


Systém Generálního a Hlavního Klíče


Generální klíč (zkratky GK, SGHK nebo SGK) je způsob zabezpečení objektu, ve kterém je požadavek na omezení práv přístupu. Systém generálního klíče je hojně využíván ve veřejných a soukromých institucích, firmách, školách a všude tam, kde je nutné přidělit prostřednictvím klíčových práv přístup do jednotlivých prostor daného objektu. Do pojmu "systém generálního klíče" se obvykle zahrnuje jak klíč (hlavní klíč, generální klíč, vlastní klíč), tak cylindrické vložky, visací zámky, průmyslové zámky. 

V rámci SGHK (systém generálního a hlavního klíče) každá osoba obdrží klíč, kterým si odemkne zámky, ke kterým je mu přidělen přístup, a zároveň neodemkne zámky, ke kterým přístup nemá. Tím se zpřehlední klíčové a zámkové hospodářství a zároveň významně sníží počet potřebných klíčů. Každá osoba má svým klíčem vymezené své přístupy (Access control systém). V rámci SGHK se ale vždy generuje i zvláštní tzv. generální klíč, který odemkne veškeré zámky systému a který se používá při nenadálých situacích (šetří čas, peníze, zdraví či životy). Pro SGHK se používají speciální klíče, které není možné běžně na trhu získat (ochrana zákazníka SGHK proti tzv. "černým" klíčům). Investor také specifikuje typ, rozměr a přístupová práva k jednotlivým vstupům (specifikace SGHK). Obvykle se jedná o elektronickou nebo tištěnou tabulku. SGHK se doporučují zejména pro použití v administrativních budovách, hotelích, sportovních centrech apod. 

Jedná se o prostředky mechanického nebo elektronického zabezpečení. O úrovni zabezpečení, technické a technologické úrovně cylindrických vložek, zahrnutých v SGHK, obvykle rozhoduje investor. Cylindrické vložky v systému generálního klíče jsou vyráběny nejčastěji ve 3. nebo 4. třídě bezpečnosti (BT - třída bezpečnosti, RC - resistence class).


Naše projekty


Gimnazjum z Polskim Językiem Nauczania - Czeski Cieszyn

Národní tréninkové centrum stolního tenisu Havířov 

Smuteční obřadní síň Valašské Meziříčí 

Rehacentrum Český Těšín s.r.o.

Okey Elektro Valašské Meziříčí

Okey Elektro Kuřim

Těšínské divadlo

Nemocnice Český Těšín


EBEN-EZER Český Těšín,
domov pro osoby se zdravotním postižením